باتری شارژر هوشمند

با استفاده از باتری شارژر هوشمند ساخت شرکت آذرکلید می توان ذخیره انرژی را مدیریت نمود. این باتری شارژر با عملکرد مطمئن طول عمر باتری را بیشتر کرده و در نتیجه مدت زمان بیشتری انرژی مورد نیاز را تامین می کند. طراحی و ساخت باتری شارژر هوشمند شرکت آذرکلید با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و قطعات با کیفیت انجام شده است. این باتری شارژر مجهز به پردازنده قوی ARM می باشد که مانند یک واحد هوشمند لحظه به لحظه رفتار باتری را مانیتور می کند. با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده و الگوریتم پیاده سازی شده بر روی پروسسور ، عمل شارژ بصورت اتوماتیک انجام می شود. پروسه شارژ می تواند بصورت سریع ( Boost ) ، آهسته ( Trickle ) و بازیابی باتری تخلیه شده ( Flat Batteries Recovery ) باشد ( که بصورت هوشمند توسط باتری شارژر انتخاب می شود ).

ویژگی دیگر باتری شارژر هوشمند شرکت آذرکلید اندازه گیری دمای باتری ها بصورت جداگانه می باشد. در صورتی که چند باتری بصورت سری بهم وصل شده باشند ، باتری شارژر دمای هر یک را جداگانه اندازه گیری می نماید که در صورت بالا رفتن دمای هر باتری بتواند تصمیم درست را اعمال کند.

تمام پارامترهای شارژر را بصورت دستی می توان تنظیم کرد. پارامترها شامل زمان شارژ ، مقدار شارژ ، جریان شارژ ، انواع آلارم ها و غیره می باشند. تنظیمات شارژر را با استفاده از کلیدهای روی آن و نمایشگر تعبیه شده می توان اعمال کرد. در ضمن اطلاعاتی را در مورد وضعیت شارژ ، تعداد سیکل شارژ ، جریان و ولتاژ و آلارم ها می توان بر روی نمایشگر مشاهده نمود. خروجی MODBUS امکان ارتباط با مرکز کنترل را امکان پذیر می نماید.

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید ، خروجی های مربوط به وضعیت ها دارای یک سر مشترک و 4 عدد خروجی می باشد که در صورتی که هر یک از خروجی ها فعال شوند ، سر مشترک به آن خروجی متصل می شود.بنابر این در صورتی که به سر مشترک ولتاژ +48VDC متصل شود ، در صورت فعال شدن هر یک از این خروجی ها ، ولتاژ +48VDC در آن خروجی قابل دستیابی است.(مطابق شکل زیر)

باتری شارژر ساخت شرکت آذرکلید دارای حفاظت های زیر می باشد:

  • حفاظت خروجی ها در برابر اتصال کوتاه و اضافه بار
  • حفاظت ورودی ها در برابر اتصال کوتاه و اضافه بار
  • تشخیص اتصال باتری با ولتاژ نادرست

همانطور که قبلا به آن اشاره شد، برای این باتری شارژر امکان اتصال 4 عدد سنسور دمای مجزا فراهم شده است. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است هر یک از این سنسورها توسط دو سیم به ترمینال های مشخص شده متصل می شوند.

این باتری شارژر در صورت افزایش بیش از حد دمای هر یک از باتری ها ، آلارم لازم را صادر کرده و مرکز کنترل را با خبر می سازد.

پنل جلویی باتری شارژر

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، برروی این پنل 5 عدد کلید و یک عدد LCD و 5 عدد چراغ نشانگر وجود دارد. اطلاعات مربوط به آلارم ها و تنظیمات مربوط به پورت های ETHERNET , RS485 , RS232,SD CARD و تنظیمات مربوط به دمای باتری ها توسط این کلید ها و نمایشگر صورت می گیرد.چراغ های نشانگر به شکلی تنظیم شده اند که با فعال شدن هر یک از خروجی های باتری شارژر روشن می شوند.

زمانی که باتری شارژر روشن می شود بر روی صفحه LCD متن زیر نمایش داده می شود:

Azar Kelid CO
Battery Charger
Ver : 4.00

که در صورتی که یکی از کلید های موجود بر روی صفحه کلید را فشار دهید صفحه دیگری مطابق شکل زیر نمایش داده می شود:

AC Line : OK
DC Line : OK
Float : OK
Battery : OK

همانطور که مشاهده می کنید در این صفحه وضعیت خروجی های باتری شارژر نمایش داده می شود.

سیم کشی باتری شارژر

در تصویر زیر نحوه سیم کشی ورودی 220 ولت متناوب و خروجی 48 ولت مستقیم باتری شارژر به همراه خروجی های دیجیتال مورد استفاده برای وضعیت ها نمایش داده شده است.

General Information
Climatic Data
Ambient temperature (operation)-25 ÷ +55 °C
Humidity at 25 °C no condensation95% to 25 °C
CoolingAuto Convention by Fan
General Data
Dimensions (w-d-h)174 - 134 - 117 mm
Input Data
Nominal input voltage200 - 240 VAC
Inrush current (I2t)3.5 A (max)
Frequency50 Hz
Input current (230 VAC)2 A (max)
Internal fuse4 A
External fuse (recommended)MCB Curve B - 16 A
Output Data
Output voltage48 VDC
Output current6 A
Turn-on delay after applying mains voltage3 sec. (max)
Short circuit protectionYes by Fuse
Over load protectionYes
Over voltage output protectionYes
Overheating thermal protectionYes
Reverse Battery PolarityYes by Internal Fuse
Signal Input / Output
Battery Temperature (with external probe)Up to 4
Monitoring DisplayYes
EthernetYes
SerialOne RS485 / One RS232
Output dry relay4 x 1 A
Indicator5 LEDs
SD Card (log)Up to 32 gigabyte
Buzzer AlarmYes
Protocol
MODBUSYes